מה עושים לאחר תאונת דרכים

 

אם ברצונך לקבל לתיבת הדאר האלקטרוני שלך, טיפים ועצות בנושא תאונות דרכים, יש למלא את פרטיך, ואנו נשלח לך בכל יום טיפ בעל ערך בנושא תאונות דרכים

 

*דואר אלקטרוני
*שם פרטי
שם משפחה

כללי ההתנהגות לאחר תאונת דרכים 


מה עושים לאחר תאונת דרכים זו שאלה ששואל עצמו כל נפגע בתאונת דרכים. אם נפגעת בתאונת דרכים, קרוב לודאי שגם אם לא נפצעת קשה, עדיין יש בלבול והתרגשות ולכן אסור לאבד את העשתונות, ויש לפעול לפי הכללים המצוינים להלן:

 • יש לרשום את פרטי הרכב השני המעורב בתאונה. במידה ויש יותר מרכב אחד שמעורב בתאונה יש לרשום את הפרטים של כל כלי הרכב שהיו מעורבים בתאונה. כמובן שיש לרשום גם את מספר הרכב, סוג הרכב, פרטי הבעלים של הרכב, שם סוכן הביטוח וכתובתו וכו'...
 • יש לרשום פרטים מלאים של הנהג ברכב וזאת על פי תעודה מזהה. יש לרשום את כל הפרטים הבאים לרבות: שם מלא , כתובת מדויקת, מספר הטלפון והטלפון הסלולרי, תעודת זהות וכל פרט מזהה אחר. יש לבדוק שפרטי הטלפון שנמסרו הם אכן נכונים. פשוט יש להתקשר ולראות שהטלפון של הנהג השני אכן מצלצל. 
 • יש לרשום ולברר את הפרטים של כל העדים (מלבד הנהג) שהיו מעורבים בתאונה. מאוחר יותר כשהנהג השני יכחיש את אירוע התאונה או את נסיבותיה, לעדים תהיה חשיבות גדולה. יש לשמור על קשר שוטף עם העדים (לברך אותם בחגים לדוגמא) ולא לחכות עד למשפט בשביל ליצור איתם קשר. 
 • במידה והגיע אמבולנס למקום אירוע התאונה, מומלץ שלא לסרב להתפנות באמצעות האמבולנס לבית החולים. אסור לחתום לנהג האמבולנס על שום טופס או התחייבות, בטרם וידאתם שהוא רשם את פרטי אירוע התאונה כפי שהם. אם לדוגמא היה איבוד הכרה או ערפול הכרה, יש לוודא שנהג האמבולנס אכן רשם את זה. 
 • במידה ולא הגיע אמבולנס למקום אירוע התאונה, יש להתפנות באופן עצמאי ממקום התאונה לחדר המיון של בית החולים הקרוב. מומלץ להגיע לטיפול באופן מיידי ולא לדחות את הטיפול לשעות הערב של אותו יום, שלא לדבר על היום שלמחרת. כל עיכוב בפנייה לטיפול רפואי גורם נזק משפטי לתיק תאונת הדרכים.
 • יש לוודא שבתעודת חדר המיון של בית החולים או במכתב השחרור מבית החולים, רשומות כל התלונות עליהן התלוננת. אם לא כל התלונות רשומות (לדוגמא לא כתוב שאיבד הכרה אפילו למספר שניות), אסור לעזוב את בית החולים בטרם הרופא המטפל יתקן את הטעון תיקון. יש לדרוש מהרופא שיחתום ליד התיקון במידה והתיקון הוסף בכתב יד.
 • אסור לתת לשום גורם מסמכים רפואיים מקוריים. גם לרופאים יש למסור רק עותקים של המסמכים הרפואיים. בשלב מאוחר יותר יתכן ויהיה צורך להציג בפני בית המשפט את המסמכים המקוריים, ואם הם ניתנו לגורם שלישי, יתכן ויהיה קשה מאוד להשיג אותם.
 • יש לאסוף כל מסמך ו/או קבלה המעידים על הוצאה הקשורה לתאונה, לרבות הוצאות בגין עזרת צד ג' (מטפלת עוזרת וכו'...) הוצאות עבור נסיעות, הוצאות רפואיות שאינן בסל הבריאות ועוד. 
 • אסור לשוחח עם חוקרים של חברת הביטוח בעניין תאונת הדרכים או בכל עניין אחר בטרם קבלת ייעוץ מעורך דין המתמחה בתאונות דרכים.
 • יש להיוועץ עם עורך דין של נזיקין שמתמחה בתאונות דרכים כבר בשלבים הראשונים (השעות הראשונות או הימים הראשונים) של התאונה.
 • יש להודיע לסוכן הביטוח שלך על אירוע התאונה ולמלא דוח מתאים. כדאי לעשות זאת רק לאחר ההתייעצות עם עורך דין ההמתמחה בתאונות דרכים. 
 • יש לדווח בהקדם למשטרת התנועה על אירוע התאונה. יש לזכור, העובדה שהמשטרה הייתה במקום אירוע התאונה, אינה פוטרת את הנפגע מלהתייצב במשטרת התנועה ולמסור עדות מסודרת ולאחר מכן לקבל ממשטרת התנועה אישור על תאונת הדרכים

חשוב!!!

אם אתם חושבים לאחר תאונת דרכים : " מה עושים לאחר תאונת דרכים " גם אם קראת את האמור לעיל מומלץ בטרם נקיטת צעדים כלשהם  להתייעץ עם עורך דין מיומן לתאונות דרכים  ושמתמחה בתביעות של תאונות דרכים . משרדנו הוא משרד עורכי דין לנזיקין, שמתמחה בכל סוג של תאונת דרכים.

להמשך העמקה בחומר, ולהרחבת הידיעות, מומלץ לעיין גם בנושאים חשובים נוספים בתאונות דרכים לשם כך לחץ על הקישורים הבאים:

מה עושים לאחר תאונת דרכים , כיצד לבחור עורך דין לתאונות דרכים , חוקרים של ביטוח , נכות רפואית ונכות תפקודית תאונת דרכים רגילה , תאונת דרכים בדרך לעבודה , תאונת דרכים בדרך מהעבודה לבית , תאונת פגע וברח , החלפת עורך דין בתאונת דרכים ,  מהי תאונת דרכים ,  פוליסת ביטוח חובה , תשלום מקדמה בתאונת דרכים ,תאונת דרכים של הולך רגל תאונת דרכים ברכבת , תאונת טרקטורון , תאונת דרכים של ילדים , תאונת משאית , תאונת קטנוע , תאונת אופנוע , תאונת אוטובוס , תאונות דרכים קטלניות תאונת דרכים עם הרוגים , הפסדי פנסיה בתאונת דרכים 

  אנו משרד שמתמחה בתאונות דרכים !

 התקשרו עכשיו! 1-800-229-444 

 כל פנייה טלפונית תענה במקצועיות ובסבלנות!

 

אם ברצונך לקבל לתיבת הדאר האלקטרוני שלך, טיפים ועצות בנושא תאונות דרכים, יש למלא את פרטיך, ואנו נשלח לך בכל יום טיפ בעל ערך בנושא תאונות דרכים

 

*דואר אלקטרוני
*שם פרטי
שם משפחה


זהו אמנם המאמר של מה עושים לאחר תאונת דרכים, אם אם באמת אתם רוצים לדעת מה עושים לאחר תאונת דרכים  כדאי מאוד לקרוא לא רק את המאמר של " מה עושים לאחר תאונת דרכים " אלא גם מאמרים נוספים בעניין תאונת דרכים בכל מקרה אין במאמר  מה עושים לאחר תאונת דרכים ובמאמרים האחרים באתר כדי להחליף ייעוץ ספציפי מעורך דין לתאונות דרכים ורק הוא יכול להגיד באופן בטוח מה עושים לאחר תאונת דרכים. במידה ויש סתירה בין הנאמר במאמר זה לבין הנאמר על ידי עורך דין לתאונות דרכים בייעוץ אישי, תמיד יש להעדיף את מה שנאמר על פני מה שכתוב במאמר.