תאונות באוטובוס

 

אם ברצונך לקבל לתיבת הדאר האלקטרוני שלך, טיפים ועצות בנושא תאונות דרכים, טיפים שיעזרו לך לקבל פיצוי גבווה מחברת הביטוח, יש למלא את פרטיך, ואנו נשלח לך בכל יום טיפ בעל ערך בנושא תאונות דרכים

*דואר אלקטרוני
*שם פרטי
שם משפחה


תאונה כתוצאה מנפילה באוטובוס מהווה תאונת דרכים

 
אנשים רבים נוסעים מדי יום בתחבורה ציבורית לרבות במוניות, ברכבות ובאוטובוסים. במאמר זה נדון בפציעות וחבלות באוטובוס. מטבע הדברים, חלק מהנוסעים נחבלים ונפצעים במהלך הנסיעה באוטובוס, אך מרבית התאונות באוטובוס מתרחשות במהלך העלייה והירידה במדרגות האוטובוס.

אנשים רבים חושבים בטעות, שרק כאשר האוטובוס מעורב בתאונת דרכים עם רכב אחר (לרבות התנגשות והתהפכות של האוטובוס), מדובר בתאונת דרכים. מסתבר, שבמרבית המקרים בהם הנוסעים באוטובוס מקבלים פיצוי על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, לא מעורב בתאונה כלי רכב נוסף.  מרבית תאונות הדרכים באוטובוס מקורן בנפילות ובפציעות שמתרחשות בתוך האוטובוס מסיבות שונות.

 

חשוב לדעת, אם נוסע נופל בתוך האוטובוס במהלך נסיעה ונחבל, מדובר בתאונת דרכים והוא זכאי לפיצוי מהחברה שביטחה את האוטובוס בפוליסת ביטוח חובה. יש להדגיש שאין צורך אפילו בבלימה פתאומית של האוטובוס, אשר גורמת למעידה ולפציעה. מספיק שהנוסע נפל תוך כדי נסיעה באוטובוס עקב איבוד שיווי המשקל, על מנת שהחבלה שנגרמה לו תזכה אותו בפיצוי על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.


להלן רשימה חלקית של  פגיעות  ופציעות בעת נסיעה באוטובוס, שמוגדרות כתאונת דרכים ומזכות את הנפגעים בפיצוי כספי :

מרבית הפציעות באוטובוס מתרחשות בזמן הירידה או העלייה לאוטובוס. הנסיבות של תאונות אלה הינן מגוונות וכוללות בין השאר:

 • מעידה במדרגות האוטובוס, בזמן העלייה לאוטובוס או בזמן הירידה ממנו.
 • נפילה באוטובוס או מהאוטובוס, לפני שהנוסע הספיק לרדת.
 • סגירת דלת האוטובוס על איבר בגופו של הנוסע, שלא הספיק לעלות לאוטובוס או שלא הספיק לרדת מהאוטובוס.

 גם במהלך הנסיעה באוטובוס מתרחשות תאונות בנסיבות שונות:

 • נפילה של נוסע באוטובוס כאשר האוטובוס התחיל לנסוע ובטרם הנוסע הספיק לשבת במושב.
 • נוסע שעומד במהלך הנסיעה באוטובוס (היות ואין די מקומות ישיבה), מאבד את שיווי המשקל, נופל ונחבל.
 • נוסע שנחבל עקב בלימת חירום של נהג האוטובוס.

 פציעות אלה מוגדרות כתאונת דרכים המזכה את הנוסע בפיצוי כספי לכל דבר ועניין, גם אם האוטובוס לא היה במצב של נסיעה בזמן התאונה.

יש לציין, שגם במקרה שבו הנפגע נפל או נפגע באשמתו, הוא זכאי לפיצוי.

לדוגמא: אם הנוסע הפצוע לא ישב על אחד המושבים בזמן הנסיעה (על פי בקשת הנהג), או שהתחיל לרדת מהאוטובוס לפני שהאוטובוס עצר עצירה מוחלטת.

 

טיפים ועצות לפעולה במקרה של פציעה באוטובוס 

חשוב להקפיד על מספר כללים, על מנת להבטיח קבלת פיצוי מלא וראוי על הנזק שנגרם בתאונת דרכים בעת נסיעה באוטובוס:

 • יש לרשום את מספר הרישוי של האוטובוס (המספר המצוין על לוחית הרישוי), וכן את מספר הקו של האוטובוס.
 • יש לשמור את כרטיס הנסיעה באוטובוס.
 • חשוב לדרוש מנהג האוטובוס את שמו המלא ואת מס' הנהג שלו.
 • כדאי לקבל  פרטים של העדים לתאונה, לרבות כתובות ומספרי טלפון.
 • חשוב מאוד לפנות לקבלת טיפול רפואי סמוך למועד החבלה (רצוי חדר מיון של בית חולים). יש לדאוג שהרופא/אחות ירשמו את נסיבות התאונה ובעיקר את העובדה שהתאונה הייתה נניח מדלת של אוטובוס ולא סתם דלת, או שהנפילה הייתה ממדרגות האוטובוס ולא מסתם מדרגות.
 • רצוי מאוד לערוך גם רישום לגבי מספר הקו, המיקום המדויק שבו התרחשה התאונה והשעה שבה התרחשה התאונה, וזאת על מנת להקל אח"כ על ניהול התיק.
 • יש לפנות ולדווח למשטרת התנועה. במהלך הדיווח יש להקפיד לדייק בציון נסיבות התאונה. לפעמים ניסוח לא נכון במשטרת התנועה עלול לסבך את התיק.

 
מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין אשר בקיא בתחום נזקי גוף  כלומר עורך דין לתאונות אוטובוס ולתאונות דרכים, על מנת שידריך את הנפגע תאונת דרכים כיצד יש לפעול. עורך דין לתאונת אוטובוס, יפנה בשמו של הנפגע אל חברת הביטוח, אשר מבטחת את האוטובוס בביטוח חובה. רצוי כי הנפגע לא יפנה בעצמו אל חברת האוטובוסים או אל חברת הביטוח, אלא תחילה יפנה לייעוץ משפטי כאמור אצל עורך דין לתאונות אוטובוס.


יש לציין, שתאונה באוטובוס יכולה להתרחש גם "בדרך הקלאסית", קרי - תאונה שבה האוטובוס היה מעורב בתאונה עם כלי רכב אחר. גם במקרה זה יש להצטייד בכל הפרטים שצוינו לעיל, כמו במקרים של נפילות ומעידות בתוך האוטובוס.

את חישוב גובה הפיצוי יצטרך עורך הדין לתאונת אוטובוס להוכיח בהתאם לכללים המפורטים בחוק ובפסיקה. בין האמצעים להוכחת גובה הנזק נמנים: חוות דעת רפואית שיכתוב רופא מומחה אשר ימונה בהסכמת הצדדים או ע"י בית המשפט, קבלות על הוצאות נסיעה, כאב וסבל, אישורים על הפסדי השתכרות, אישורים על עזרת צד ג' (מטפלת, עוזרת) ועוד.

תאונות אוטובוס רבות נחשבות, כאמור, בנוסף להיותן תאונות דרכים, גם תאונות עבודה. כאשר הנוסע שנפגע בתאונה היה בדרך מהבית לעבודה או מהעבודה הביתה, תחשב התאונה באוטובוס לתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה. במקרים אלה, על הנפגע לפנות למוסד לביטוח לאומי בתביעה לקבלת פיצוי וזאת במקביל לתביעת חברת הביטוח של האוטובוס.כאשר מדובר בתאונת אוטובוס שהיא גם תאונת דרכים וגם תאונת עבודה, בטרם נוקטים בצעד כלשהו יש להתייעץ עם עורך דין תאונות אוטובוס שהוא עורך דין לנזקי גוף שמתמחה בתאונות דרכים

חשוב!!!

בטרם נקיטת צעדים כלשהם יש להתייעץ עם עורך דין לתאונות אוטובוס ושמתמחה בתביעות של תאונות דרכים אנו משרד עורכי דין המתמחה בתאונות דרכים ואנ נעמיד לרשותך עורך דין תאונות אוטובוס שייעץ לך.

 

התקשרו עכשיו! 1-800-229-444 

 

כל פנייה טלפונית תענה במקצועיות ובסבלנות.


אם אתה מתעניין בתאונות אוטובוס, מומלץ לעיין גם נושאים חשובים נוספים הקשורים לתאונות באוטובוס לרבות זכויות שונות של נפגעי תאונות דרכים לשם כך לחץ על הקישורים הבאים:

 מה עושים לאחר תאונת דרכים

כיצד לבחור עורך דין לתאונות דרכים

חוקרים של ביטוח

נכות רפואית ונכות תפקודית

תאונת דרכים רגילה

 תאונת דרכים בדרך לעבודה

 תאונת דרכים בדרך מהעבודה לבית

 תאונת פגע וברח

החלפת עורך דין בתאונת דרכים 

 מהי תאונת דרכים 

 פוליסת ביטוח חובה

תשלום מקדמה בתאונת דרכים

 תאונת דרכים של הולך רגל 

 תאונת דרכים ברכבת

 תאונת דרכים של ילדים

 תאונת אופנוע

 תאונת קטנוע

 תאונת טרקטורון

 תאונת משאית 

 תאונות דרכים קטלניות 

תאונת דרכים עם הרוגים

 הפסדי פנסיה בתאונת דרכים 

  אנו משרד שמתמחה בתאונות אוטובוס ובתאונות דרכים !

התקשרו עכשיו! 1-800-229-444 

וקבעו פגישה ראשונית עוד היום

כל פנייה טלפונית תענה במקצועיות ובסבלנות.

 

 

אם ברצונך לקבל לתיבת הדאר האלקטרוני שלך, טיפים ועצות בנושא תאונות דרכים, שיעזרו לך לקבל פיצוי גבוה מחברת הביטוח, יש למלא את פרטיך, ואנו נשלח לך בכל יום טיפ בעל ערך בנושא תאונות דרכים

 

*דואר אלקטרוני
*שם פרטי
שם משפחה

כמשרד עורכי דין לתאונות אוטובוס אנו מדגישים שאין באמור במאמר זה להחליף התייעצות אישית עם עורך דין לתאונות אוטובוס. במקרה של סתירה בן הנאמר על ידי עורך דין תאונות אוטובוס ובין הנאמר במאמר זה, יש להעדיף את העצות שנותן עורך לתאונות אוטובוס על פני הנאמר במאמר.