תביעות ביטוח

תביעות ביטוח

תביעות ביטוח הן כל אותן תביעות שתובעים בהן חברות ביטוח. במשרדנו עורכי דין ונוטריון, המתמחים בתחום הנזיקין ובעיקר בתביעות ביטוח. במידה ואת/ה זקוק/ה לייצוג בתביעה כנגד חברת ביטוח מומלץ שתתייעץ עם אחד מעורכי הדין שבמשרדנו. כשאדם לא מיומן מנסה לייצג את עצמו בתביעת ביטוח הוא עלול לגרום לעצמו נזק בלתי הפיך שלעיתים גם עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח לא יוכל לתקן את הנזק.

תביעות הביטוח מתחלקות למספר רב של  קטגוריות כגון :

עורכי הדין במשרדנו מתמחים בתחום הנזיקין ובעיקר בתחום נזקי גוף. לפני כל הגשה של תביעת ביטוח בתחום נזקי גוף, יש להיוועץ בעורך דין המתמחה בתביעות ביטוח

אדם שזקוק לייעוץ בתביעות ביטוח מומלץ שיפנה למשרד עורכי דין  ויברר בין השאר את הדברים הבאים:

  • האם הייעוץ אצל עורך דין עולה כסף או שיש התחייבות כלשהי מצידו לפתוח תיק אצל אותו עורך דין לתביעות ביטוח. זכור - קיים סיכוי גדול  שעורך דין שגובה תשלום על עצם הייעוץ, אינו מתמחה בנזיקין בכלל ובתחום תביעות ביטוח בפרט. יש  לברר עם עורך הדין האם הייעוץ עימו כרוך בתשלום ו/או בהתחייבות כלשהי.
  • יש לברר האם עורך הדין עוסק גם בתחומים שאינם בתחום הנזיקין. עורך דין שעוסק גם בתחומים שאינם בתחום הנזיקין, קרוב לוודאי שאינו מתמחה בנזיקין.
  • במידה ומדובר בעורך דין המתמחה בנזיקין, יש לבדוק האם הוא מתמחה בנזקי גוף או בנזקי רכוש.
  • יש לבדוק האם עורך הדין, המציג את עצמו כמתמחה בתביעות ביטוח, מייצג רק תובעים (אנשים פרטיים), או שהוא מייצג גם חברות ביטוח. בדרך כלל מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות ביטוח שאינו מייצג גם חברות ביטוח.
  • יש לבדוק האם לעורך הדין יש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית.
  • יש לבחון האם עורך הדין ממליץ לכם במהלך הייעוץ לנקוט באמצעים ראשוניים על מנת לבסס את התיק כגון: לצלם תמונות גם של הפציעות וגם של איזור המפגע אם יש כזה, לקבל את הפרטים המלאים של כל העדים, לקבל את כל המסמכים הרלוונטים לרבות כל המסמכים שהופנו על ידי גורמים כלשהם לחברת הביטוח. לעיתים יש להקליט מבעוד מועד גורמים שונים. הקלטות בשלבים מאוחרים יותר יכולות להיות בעיתיות מאוד.
  • יש לבדוק האם לאחר הייעוץ עורך דין מציג לך גם את הסיכונים בתיק או רק את הסיכויים. יש לבדוק האם עורך הדין אכן מאמין בתיק.
  • יש לברר שעורך הדין הוא בעל סבלנות. זכור, מדובר בתיקים שנמשכים הרבה זמן ורצוי מאוד שעורך הדין יהיה בעל מקצוע סבלן.