קצבה לשירותים מיוחדים

 

טיפים ועצות לתביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי לקצבה לשרותים מיוחדים לנכים קשים

לקצבה לשרותים מיוחדים זכאים נכים קשים המבוטחים בביטוח לאומי (תושבים ואזרחים) שטרם הגיעו לגיל פרישה. 

נכה קשה מוגדר כאדם שזקוק לעזרה רבה של אדם אחר בפעולות היום יום (לבישה, ניידות בבית, שליטה על הפרשות, רחצה, אכילה), או שהוא זקוק להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמו או לאחרים.

בין השאר זכאים לקצבה גם הנכים הבאים:

* נכים שמקבלים טיפול בדיאליזה לפחות פעמיים בשבוע.

* נכה שהושתל בגופו איבר כגון: כליה, לב, לבלב, כבד, ריאות וכו'...

* נכה שהושתל בגופו מוח עצם מתורם זר יהיה זכאי לקיצבה לשרותים מיוחדים לנכים קשים, במשך שנה מיום ההשתלה.

* נכה שהושתל בגופו מוח עצם "עצמוני" יהיה זכאי לקיצבה לשרותים מיוחדים לנכים קשים. במשך חצי שנה מיום ההשתלה.

* עיוור שנקבעה לו נכות רפואית בשיעור של 90% והוא מתגורר לבדו או עם בן זוג עיוור.

* מי שהוא עיוור עם נכות רפואית בשיעור של 90% וגם חירש עם נכות רפואית של 50% וזאת אפילו אם הוא מתגורר עם בן זוג שאינו עיוור) .

* עולים חדשים שהם נכים קשים, זכאים מגיל 18 ועד גיל פרישה (בתנאים מסוימים), לגמלה מיוחדת בתוך שנה מיום שעלו ארצה. לגבי התנאים במקרה זה כדאי להתייעץ עם עורך דין שמתמחה לביטוח לאומי, ורצוי עורך דין שירותים מיוחדים המתמחה בטיפול בנכים קשים ובפרט בשירותים מיוחדים.

חשוב לציין שלא משנה מדוע הנכה הפך להיות נכה קשה. אין כמעט החרגות לקבלת קצבה לשרותים מיוחדים לנכים קשים ואפילו נכים שנפגעו בתאונת דרכים, או נכים  שנפגעו בתאונות אחרות זכאים לקיצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים.

ההחרגות המעטות לקבלת קצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים הן:

נכים קשים שמקבלים מהמוסד לביטוח לאומים קצבה מיוחדת לנפגעי עבודה.

נכים קשים שמקבלים תשלום בעד טיפל אישי או בעד עזרה בבית על פי חוק כלשהו כגון: חוק הנכים תגמולים ושיקום (החוק המיועד לנכי צהל ושמטפל בו אגף השיקום של משרד הביטחון), חוק הפיצויים לנפגעי פעולות איבה, חוק הסיעוד ועוד...

הנכה הקשה מאושפז במוסד שניתנים בו שירותי רפואה, שירותי סיעוד או שירותי שיקום.

הכנסתו החודשית מעבודה אינה עולה על פי 5 מהשכר הממוצע במשק.

נכים קשים שמקבלים הטבות על פי הסכם הניידות, אלא אם כן ועדה רפואית של משרד הבריאות קבעה לו מוגבלות בניידות בשיעור של 100% או שהנכה הקשה זקוק לכיסא גלגלים ומשתמש בו או שהנכה הקשה מרותק למיטה.

חשוב לציין שנכה קשה שנקבעה לו קצבה לשירותים מיוחדים בשיעור של 100% זכאי לקבל גם גימלת ניידות ולא משנה מה דרגת המוגבלות בניידות שנקבעה לו. באותו אופן, נכה קשה שנקבעה לו דרגת מוגבלות בניידות בשיעור של 100% זכאי לקבל גם קיצבה לשירותים מיוחדים ולא משנה מה שיעור הקצבה.

גובה הקיצבה :

כאשר מדובר בקיצבה לשירותים מיוחדים בשיעור של 50% גובה הקצבה עומד על סך של כ- 1300 ש"ח לחודש (נכון למועד כתיבת שורות אלה).

כאשר מדובר בקיצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים בשיעור של 100%, גובה הקצבה עומד על סך של כ- 2300 ש"ח לחודש (נכון למועד כתיבת שורות אלה).

חשוב לציין שלנכים קשים במיוחד ניתן לקבל קיצבה לשירותים מיוחדים בשיעור של 150%, (אפשר גם יותר) ואז גובה הקצבה עומד על סך של כ- 3600 ש"ח (נכון למועד כתיבת שורות אלה).

לסיכום אנו ממליצים להתייעץ עם עורך דין לשירותים מיוחדים קרי עורך דין שמתמחה בתביעת שירותים מיוחדים ממהמוסד לביטוח לאומי, לפני כל הגשת תביעה.

משרדנו הוא שמרד עורכי דין לשירותים מיוחדים. אנו נשמח להעמיד לרשותך עורך דין לשירותים מיוחדים, שייעץ לך. 

התקשר עכשיו!  1-800-229-444 התקשרו עכשיו!

וקבע פגישת ייעוץ ראשונית עוד היום!

אנו כמשרד עורכי דין לשירותים מיוחדים מציינים בזאת, שהכתוב במאמר זה, אינו בא להחליף ייעוץ אישי עם עורך דין לשירותים מיוחדים. במקרה של סתירה בין האמור במאמר זה ובן מה שנאמר לך על ידי עורך דין לשירותים מיוחדים. יש להעדיף את הנאמר על ידי עורך הגין לשירותים מיוחדים. הוא קרוב לוודאי שמע את ענינך ויכול לתת ייעוץ משפטי ספציפי בנושא שירותים מיוחדים שמתאיך לך