תאונת בית

זכויות נפגעי תאונות בית ופציעות שמתרחשות בבית 

 

מסתבר שמרבית התאונות בהן אנשים נפגעים פגיעות גוף, מתרחשות בבית. אנשים רבים סבורים, שאם הם נפצעו בתאונות בבית הם אינם זכאים לזכויות כלשהן, מסתבר שהם טועים. גם אנשים שנפצעו בביתם ואפילו באשמתם או ברשלנותם, במרבית המקרים זכאים לקבל פיצויים מגורמים כלשהם. יש לעשות הפרדה בין זכויות של אנשים בוגרים שנפצעו בתאונת בית, לבין ילדים שנפצעו בתאונת בית. במאמר זה אנו נעסוק תחילה באנשים מבוגרים שנפצעו בביתם. עלי לציין שאין במאמר זה להוות תחליף לייעוץ עם משרד עורכי דין לנזיקין שבו בוודאי יהיה עורך דין לתאונות בבית.

המקום הראשון שאדם בוגר בגילאים שמגיל 18 ועד גיל פרישה יכול לתבוע הוא המוסד לביטוח לאומי. הענף שאותו יש לתבוע הוא ענף ביטוח נפגעי תאונות. ענף ביטוח נפגעי תאונות מקנה פיצוי לכל אדם שעקב תאונה נבצר ממנו לתפקד והוא למעשה איבד את כושר עבודתו. הפיצוי הוא לתקופה קצרה בת 90 יום וזכאים לקבל אותו לא רק אנשים עובדים אלא גם סטודנטים, עקרות בית שמעולם לא עבדו מחוץ לביתם ועוד.

כל תושב שאירעה לו תאונה בארץ או בעולם ובתנאי שלא מדובר בתאונת דרכים, תאונת עבודה או בפעולת איבה. כדי להיות זכאים לקבלת הפיצוי יש להיבדק בדיקה רפואית תוך 72 שעות ממועד התאונה. למען האמת זו ארכה מאוד נדיבה כי בדרך כלל כשמדובר בתביעות בתחום הנזיקין חשוב להיבדק בדיקה רפואית ישר לאחר התאונה ולא יום לאחר התאונה. יחד עם זאת חשוב לציין שבמידה ונבדקים רק לאחר 72 שעות המוסד לביטוח לאומי, וגם כל גורם אחר, מגלה חשדנות בנוגע לנסיבות של תאונה זו. המלצתי היא לפנות לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר התאונה.

 כמובן שחוק ביטוח נפגעי תאונות קובע מספר חריגים שבהם לא זכאים לקבל פיצוי בגין ביטוח נפגעי תאונות:

 • יש להגיש את התביעה לקבלת דמי תאונה תוך 90 יום ממועד התאונה. נפגע שיגיש את התביעה  לאחר שחלפו 90 ימים ממועד התאונה, תביעתו תידחה וקרוב לוודאי שלא יקבל פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי בגין תאונה זו.
 • הנפגע לא מקבל פיצוי בגין אובדן כושר עבודה ממקור אחר, ולרבות מהמעביד, מקרן הפנסיה וכו'.
 • בזמן שהנפגע בתאונה מאושפז במוסד לטיפול רפואי או סיעודי, שניתנים בו אכסון וכלכלה אם הזכאי שוהה במוסד כזה, שלא לשם קבלת טיפול רפואי או סיעודי הנובע מהתאונה.

דמי התאונה שמשלם המוסד לביטוח לאומי לנפגעים הוא בשיעור של 75% ממוצע השכר של הנפגע בשלושת החודשים שקדמו למועד התאונה (במידה ומדובר באדם עובד). אם מדובר באדם שאינו עובד כמו לדוגמא עקרת בית, דמי התאונה יחושבו בשיעור של 25% מהשכר הממוצע במשק, קרי כ- 2000 ש"ח לחודש. 

בעיקרון, דמי התאונה ישולמו לפרק זמן של 90 יום.

לעובד שכיר או עצמאי לא ישולמו דמי תאונה בעד שני הימים הראשונים (אלא אם כן איבד הנפגע את הכושר לעבוד למשך תקופה העולה על 12 יום ואז הוא לא יקבל תשלום רק על יום התאונה).

למי שאינו עובד שכיר או עובד עצמאי (כגון: עקרת בית או סטודנט), לא ישולמו דמי תאונה בעד 14 הימים הראשונים שלאחר יום התאונה.

פוליסת ביטוח תאונות אישיות, קרן פנסיה, פוליסת אובדן כושר עבודה  וכו...

בדרך כלל, לחלקים נרחבים באוכלוסיה יש פוליסות ביטוח שאמורות לפצות אותם במקרים של פגיעות בתאונות. מנסיוני מסתבר שבמקרים רבים, נפגעי תאונות לא מודעים לכך שהם מבוטחים בביטוחים שונים. לדוגמא, יש מקומות שבהם עושים פוליסות קבוצתיות של ביטוח תאונות אישיות, ולפעמים הפוליסות האלה מכסות לא רק את העובד, אלא גם את כל בני משפחתו. חשוב לברר ולהתעניין במקום העבודה גם שלך וגם של בן/בת זוגך האם יש פוליסת ביטוח כלשהי שמכסה את התאונה הנדונה. דוגמא נוספת היא פוליסת ביטוח תאונות אישיות שיש כמעט לכל הסטודנטים בכל המוסדות האקדמיים. חלק ניכר מהסטודנטים כלל לא מודעים שקיים ביטוח כזה, והם בכלל לא מגישים תביעות על תאונות שונות ולרבות תאונות שהתרחשו בבית. יש לבדוק גם בפוליסות ביטוח חיים ו/או פוליסות ביטוח מנהלים, האם יש ביטוח לנפגעי תאונות בית במסגרת הפוליסה. מומלץ להתייעץ עם משרד עורכי דין נזיקין ששם בוודאי יהיה עורך דין לתאונות בבית שיוכל לתת ייעוץ משפטי בנוגע לזכויות שיש לפצוע בתאונת בית. 

כאשר מדובר בילדים שנפצעו בבית, יש להגיש תביעה על פי פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים, שיש למעשה לכל ילד בגילאים 6 - 18. הפוליסה מכסה את התלמידים על כל אירוע תאונתי שמתרחש בארץ או בעולם. הפוליסה מכסה כל אירוע תאונתי במשך 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה. פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים מאפשרת לתלמיד לקבל פיצוי יומי בגין כל תקופת האי כושר, וכן פיצוי בגין אחוזי הנכות הצמיתה במידה ותקבע לו כזו. 

תביעה כנגד המזיק:

כשמדובר בתאונת בית של אנשים בוגרים או של ילדים, ובעיקר כשמדובר בבית שאינו הבית בו גרים האנשים שנפגעו (בית של חבר, שכן, קרוב משפחה או סתם מכר), יש לבדוק כיצד התרחשה התאונה.  את הבדיקה כדאי לעשות באמצעות משרד עורכי דין נזיקין או עורך דין לתאונות בבית שיבחן את הנסיבות ויוכל לייעץ האם יש מקום להגיש תביעת נזקי גוף נגד האשם בתאונה. נזאם התאונה התרחשה כתוצאה מרשלנותו של בעל הבית (לדוגמא: לא היה אור בחדר המדרגות, המדרגה בבית הייתה שבורה, לא היה מעקה תיקני וכו'...), ניתן לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את הבית. לרוב האנשים יש חברת ביטוח שמבטחת אותם בגין תביעות צד ג'. יש לברר עם בעל הבית האם יש לו ביטוח אם כן, אז אפשר לתבוע את חברת הביטוח שלו וזאת מבלי להרגיש חוסר נעימות כלפי בעל הבית שבו התרחשה תאונת הבית. כמובן שאפשר לתבוע  את בעל הבית גם אם לא היתה לו פוליסת ביטוח כנגד תביעות נזקי גוף של צדדים שלישיים, אבל תביעה כזו היא הרבה פחות נוחה מבחינה משפטית וגם הרבה פחות נעימה. 

משרדנו הוא משרד עורכי דין לנזיקין המתמחה בנזקי גוף. אנו נאפשר לך להתייעץ עם עורך דין לתאונות בבית!

התקשר עכשיו לטלפון 1-800-229-444

וקבע פגישת ייעוץ ראשונית!! 

 

מומלץ לקרוא גם נושאים נוספים בתחום תאונות ופציעות לרבות פציעות בבית שעשויים לעניין אותך לשם כך לחץ על : 

 תאונות ילדים 

תאונות אופניים

פוליסת ביטוח תאונות אישיות 

תאונות תלמידים

תאונות פארקור 

תאונות ברחוב

משרדנו הוא משרד עורכי דין לנזיקין המתמחה בנזקי גוף. אנו נאפשר לך להתייעץ עם עורך דין לתאונות בבית או עם עורך דין לתאונת בית. או עם מספר עורכי דין לתאונות בבית. אנו ממליצים להתייעתץ עם עורך דין לתאונות בית ולא להבתמך רק על המאמר עזה על תאונות בית. בכל מקרה של סתירה בין האמור במאמר זה על תאונות בית לבין מה שנאמר על ידי עורך דין לתאונות בית,  שנפגך עמך באופן אישי, מומלץ להקשיב ולפעול רק לפי עצותיו של עורך דין לתאונות בית ולא על פי מאמר זה. 

 

 

תביעות סיעוד

 

תביעת סיעוד על פי פוליסת ביטוח סיעוד

           

נוכח העלייה בתוחלת החיים הפכו ביטוחי החיים לפחות רלוונטיים (מרבית הפוליסות מסתיימות בגיל 65), ומרבית האנשים רוכשים במקומם ובמקביל אליהן, פוליסות ביטוח סיעוד. גם אלה שהשכילו לרכוש פוליסות ביטוח סיעוד לפני שנים רבות, מגדילים בשנים האחרונות את הפרשותיהם עבור הגדלת הכיסוי של  פוליסות ביטוח הסיעוד או רכישת פוליסות ביטוח סיעוד נוספות.

פוליסות ביטוח סיעוד מתחלקות לשני סוגים עיקריים:

 • פוליסות ביטוח  סיעוד רגילות – פוליסות הפועלות על עיקרון הפיצוי
 • פוליסות ביטוח סיעוד נחותות – פוליסות הפועלות על עיקרון השיפוי

אנו ממליצים לציבור לקוחותינו לרכוש את הפוליסות הרגילות, שבהן הם זכאים לקבל פיצוי חודשי, בדרך כלל מרגע שהם יהפכו להיות חולים סיעודיים. אנו ממליצים לכולם, שלא לרכוש את פוליסות ביטוח הסיעוד הנחותות, הפועלות על עיקרון השיפוי מכיוון שאלה הן פוליסות ביטוח סיעוד, שבמקרה של תביעת סיעוד כנגד חברת הביטוח,  נדרש החולה הסיעודי להוכיח שהוציא כספים עבור עובד זר או עובד סיעודי אחר ואז ורק אז, מסכימות חברות הביטוח לשלם תשלום חלקי עבור הוצאותיו.

על פי החוק הקיים היום ניתן להגיש תביעת סיעוד על פי פוליסת סיעוד אם המבוטח – החולה הסיעודי, אינו מסוגל לבצע לפחות 3 מבין הפעולות הבאות:

אכילה, הליכה, התלבשות, התקלחות, שליטה על סוגרים, והגיינה אישית בשירותים.

לדאבוני הרב, הסיוע הסוציאלי שמעניקה המדינה לחולים  סיעודיים, אינו מספק  ונסמך על שני חוקים עיקריים:

חוק ביטוח סיעוד - בו מוענקת גמלת סיעוד על ידי המוסד לביטוח לאומי, אך גם גמלת הסיעוד על פי חוק ביטוח סיעוד מוענקת על פי מבחן הכנסות. אם רמת ההכנסות של החולה הסיעודי גבוהה מדי, הוא אינו זכאי לעזרה מהמוסד לביטוח לאומי באמצעות גמלת סיעוד.

עזרה נוספת לעיתים מקבל החולה הסיעודי משרד הבריאות. משרד הבריאות מאפשר לחולים סיעודיים עזרה במימון אשפוז במוסדות סיעודיים, במידה והוכיחו שאין להם אפשרות לממן את שהותם במוסדות סיעודיים באופן עצמאי. לדאבוני הרב גם אם אין החולה הסיעודי מסוגל לממן את אשפוזו במוסד סיעודי, משרד הבריאות דורש השתתפות כספית מילדיו.

היות ולא ניתן להסתמך על המערכת הציבורית בכל הנוגע לביטוח סיעוד, הפכו פוליסות ביטוח סיעוד למרכיב חיוני בסל הביטוח של כל משפחה.

לדאבוננו הרב, לא רק המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבריאות מקשים על החולה הסיעודי בכל הקשור למימוש זכיותיו בתביעות הסיעוד גם חברות הביטוח הפרטיות מערימות קשיים על החולה הסיעודי ועל בני משפחתו כשהם מגישים תביעה לחברת הביטוח הסיעודי.

 

במאמר זה, אנו נדון בסיבות הנפוצות שבגינן דוחות חברות הביטוח את תביעות הסיעוד. בנוסף, אנו נדון בכיסוי הביטוחי שניתן במסגרת ביטוח סיעוד, וכן נדון בסוגי ביטוח סיעוד נפוצים.           

 

כאמור, חולה מוגדר כחולה סיעודי על  פי שני מבחנים עיקריים:

אם הוא אינו מסוגל לבצע 3 מבין ששת הפעולות הבאות: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, ללכת, לשלוט בצרכיו ולהשתמש בשירותים.

אדם שהוא תשוש נפש הזקוק להשגחה (למשל חולה אלצהיימר) נחשב גם הוא לחולה סיעודי.

 

למרות שהמבחנים ברורים, חברות הביטוח שביטחו בפוליסת ביטוח סיעוד את החולים הסיעודיים, מנסות להתחמק ולא לשלם את תגמולי הביטוח הסיעודי ברגע שמוגשת להן תביעת סיעוד.

להלן תירוצים נפוצים של חברות ביטוח הסיעוד לדחיית תביעות הסיעוד:               

המבוטח אינו מוגדר כחולה סיעודי – זוהי דחייה מאוד נפוצה, ויש להילחם בה. ניתן  להילחם בטענה זו במספר מישורים: להביא חוות דעת של רופא מומחה לגריאטריה שבה יקבע באופן חד משמעי שמדובר בחולה סיעודי, או דרישה של בדיקה מחודשת של החולה על ידי נציג של חברת הביטוח.

המבוטח הסיעודי הפר את חובת הגילוי כשרכש את פוליסת הסיעוד- זו טענה שנטענת חדשות לבקרים על ידי חברות ביטוח הסיעוד. הטענה אומרת שהמבוטח הסתיר מהן (מחברות הביטוח) אינפורמציה רפואית חשובה, ועל כן הוא אינו זכאי לפיצוי. לעיתים, חברת הביטוח מגדילה לעשות ואף מבטלת את הביטוח הסיעודי בטענה, כי המבוטח הסיעודי רימה אותה והסתיר ממנה פרטים בכוונת מרמה.

 נטל ההוכחה של טענה זו נופל על כתפי חברת הביטוח. לא מספיק שהחולה הסיעודי לא סיפר על בעיה רפואית בעבר, חברת הביטוח צריכה להוכיח שהוא עשה זאת בזדון. אם לדוגמא חברת הביטוח לא שאלה בזמן החיתום האם המבוטח חולה במחלה מסוימת, הוא אינו חייב לדווח על המחלה. בנוסף, גם אם המבוטח לא דיווח על המחלה (למרות שהיה צריך לדווח), חברת הביטוח צריכה להוכיח שהוא הפך להיות חולה סיעודי בגין המחלה עליה לא דיווח ולא מסיבה אחרת. לדוגמא: אם אדם לא דיווח (למרות שנשאל על כך) בנוגע לבעיית לב שהייתה לו, אבל הוא הפך להיות חולה סיעודי בגין מחלת האלצהיימר. אין קשר בין בעיית הלב עליה לא דיווח לבין מחלת האלצהיימר. כך שגם במקרה זה חברת הביטוח שביטחה בפוליסת ביטוח סיעוד את החולה הסיעודי, אינה יכולה להתחמק מתביעת סיעוד.             

טענה שמתקיים חריג הקבוע בפוליסת ביטוח הסיעוד – חברת הביטוח טוענת שיש חריג בפוליסה, הפוטר אותה מתשלום תגמולי ביטוח סיעוד. תחילה יש לבדוק האם החריגים בפוליסת ביטוח סיעוד כתובים באותיות גדולות ומודגשות, כמחויב על פי החוק. אם החריגים כתובים באותיות של טל ומטר (אותיות קטנות) החריגים בפוליסת הסיעוד אינם תקפים. חברת הביטוח לא המציאה למבוטח עותק מפוליסת ביטוח סיעוד במעמד רכישת הפוליסה, יכול המבוטח או בא כוחו לטעון שהוא כלל לא ידע על החריג כי אם היה יודע על החריג - לא היה רוכש את הפוליסה.

יש לציין שבמקרים רבים ביטלו בתי המשפט חריגים הקבועים בפוליסות הסיעוד אשר לא נמסרו למבוטחים בטרם הפכו להיות חולים סיעודיים, או חריגים אשר חברת הביטוח לא מילאה אחר חובתה ליידע את ציבור המבוטחים שלה אודות אותם חריגים ולהסביר להם את המשמעות המשפטית של החריג.

בכל אופן חשוב מאוד לקבל את הדחייה של תביעת הסיעוד בכתב. על פי הפסיקה, חברת הביטוח לא יכולה כל פעם להעלות טענות חדשות. את כל טענותיה לדחיית תביעת סיעוד, על פי פוליסת ביטוח סיעוד, חייבת חברת הביטוח להעלות על הכתב כבר בהזדמנות הראשונה. חברות ביטוח שהעלו טענות חדשות לדחיית תביעת הסיעוד לאחר שהוכיחו להן שטענותיהן הראשונות אינן הגיוניות, נדחו על ידי בתי המשפט.            

אנו ממליצים שבכל מקרה של דחיית תביעת ביטוח, לתשלום גמלת סיעוד על פי פוליסת ביטוח סיעוד, יש להיוועץ עם עורך דין מיומן בתחום פוליסות ביטוח סיעוד  הבקיא בתביעות סיעוד.

לאינפורמציה נוספת בנושא תביעות סיעוד נגד ביטוח לאומי לחץ: תביעת סיעוד מביטוח לאומי

       

 

אנו משרד עורכי דין המתמחה בתביעות סיעוד!

 ניתן למצוא אותנו בטלפון: 1-800-229-444 התקשרו עכשיו!

  בכדי לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית!

      

 

          

זכויות נפגעי תאונות בים

תאונות בים  - נזקי גוף על אונייות תאונות על אוניות 

 

נזקי גוף שנגרמים לאנשים שונים על אוניות הם תחום מרתק שדורש התמחות מקצועית בנושא. חשוב לציין שנזקי גוף שנגרמים לאנשים על אוניות או נזקי גוף שנגרמים מאוניות מטופלים מבחינה משפטית ומעשית באופן שונה מנזקי גוף שנגרמים ביבישה.

במרבית המקרים בית המשפט שמטפל בתביעות נזקי גוף כתוצאה מתאונות בים או תאונות על אוניות או תאונות על ספינות, הוא בית המשפט לימאות שבחיפה. בית המשפט לימאות בחיפה הוא בעצם אגף בבית המשפט המחוזי בחיפה שמתמחה בתביעות שונות כנגד אוניות לרבות נזקי גוף שנגרמו מתאונה על אונייה או נזקי גוף שנגרמו מתאונה בים 

לא כל  תביעה בגין פציעה על אונייה תגיע לפתחו של בית המשפט לימאות. ישנן תביעות שניתן לטפל בהן גם בבתי משפט אחרים. לפעמים כדאי לטפל בתביעה דווקא בבית המשפט לימאות ולעיתים מומלץ יותר לטפל בתביעה בבתי משפט אחרים. ישנם שיקולים רבים להחלטה היכן להגיש את התביעה, ולצורך קבלת החלטה כזו יש להתייעץ עם משרד עורכי דין לתאונות בים או עם עורך דין שמתמחה במשפט ימי וכן עם עורך דין שמתמחה בנזקי גוף

 

אחד ההבדלים העיקריים בין תאונות ביבשה ובין תאונות בים הוא שכשתיק בנזקי גוף שנגרמו לאדם ביבשה מגיע לעורך דין לנזיקין, עורך הדין פועל במספר מישורים, אך בדרך כלל לא אצה לו הדרך כבר בימים הראשונים למצוא מי חברת הביטוח שביטחה את המזיק. בתביעת נזיקין רגילה, אפשר להתחיל במשא ומתן עם אותה חברת ביטוח גם לאחר כמה שבועות ולעיתים אפילו לאחר כמה חודשים. לא כך הוא הדבר כשמדובר בתיק נזקי גוף בים. במקרה כזה מדובר בדרך כלל באוניות זרות, שפוקדות את נמלי ישראל למספר ימים ואם אותה אונייה תעזוב את הנמל בטרם יובטחו זכויותיו של התובע, יתכן שלא יהיה את מי לתבוע בתביעת נזיקין

חשוב לציין שגם לו האונייה מבוטחת בפוליסת ביטוח לתביעות נקי גוף של צדדים שלישיים אך החברה המבטחת נמצאת באיי הבתולה הבריטיים, קרוב לוודאי שלא ניתן יהיה להיפרע מאותה חברת ביטוח. וקרוב לוודאי שחברת הביטוח גם לא תשרת את האינטרסים של האונייה ובעליה. לדוגמא, אם אונייה פגעה במלח או בעובד נמל בנמל חיפה. במצב כזה יש באופן מיידי לבצע מעצר אונייה המעצר ימשך עד שיובטחו זכויותיו של המלח או העובד הפצוע. לצורך הבטחת זכויות הנפגעים באונייות יש צורך בהפקדת ערבות בנקאית או ערבות דומה. גובה הערבות אמור להיות בגובה הנזק העתידי כדי שזכויותיו של הפצוע מהספינה לא יקופחו. חברת ביטוח רגילה לא יכולה לעזור לאוניות ולספינות במצב דברים כזה כי בנוסף חשוב לציין שאף עורך דין ישראלי לא יוכל לדעת באופן מיידי אם באמת יש ביטוח לאונייה ואם באמת ניתן להגיש תביעה בישראל כנגד אותה חברת ביטוח.  במצב דברים זה, יהיה גם קשה מאוד לברר האם שולמה פרמיית הביטוח על ידי בעלי האונייה, והאם חברת הביטוח הימי אכן מבטחת בפוליסת נזקי גוף שהתרחשו בנמל בישראל.  על כן, היות ובעלי האוניות לא רוצים שהאוניות יעצרו לזמן בלתי מוגבל בנמלים בכל מקרה שהאונייה תעשה תגרום לאיזשהו נזק, האונייות אינן מבטחות את עצמן בחברות ביטוח, אלא הן מתאגדות בקלאבים לערבות הדדית שהם בעצם כמו גופים מזכירים אגודות שיתופיות שונות. הקלאבים האלה משמשים בעצם כגוף אלטרנטיבי לחברות ביטוח רגילות אך הם בכל זאת שונים מחברות ביטוח ומספקים שירותים חשובים לאוניות שחברות ביטוח אינם מסוגלים לספק לאונייות וספינות בעיקר כשמדובר בתביעה של תאונה על אוניה או תביעה של תאונה על ספינה

לכל קלאב יש נציג עם סמכויות שנמצא בקרבת כל נמל ברחבי העולם, וזאת על מנת שאותו נציג יוכל לטפל באירועים חריגים ו/או תאונות נמל חריגות שעלולות להתרחש בכל נמל ברחבי העולם (במקרים רבים נציג אחד בנמל מייצג מספר קלאבים). 

כאשר אונייה נכנסת לנמל וגורמת נזק גוף בנמל לגורם כלשהו, יש באופן מיידי לבצע מעצר אונייה. מיד לאחר מעצר האונייה מגיע נציג הקלאב, ומפקיד בידי עורך הדין של התובע ערבות, שאמורה לכסות כל נזק נוכחי ועתידי שעלול להיגרם לתובע. לעיתים גובה הערבות מסתכם במיליוני שקלים. חשוב לציין שלאחר הפקדת הערבות בידי עורך דינו של התובע ניתן לשחרר את האונייה.  ואז ניתן להתחיל לנהל את תיק נזקי הגוף, בדרך כלל התביעה מתנהלת בבית המשפט לימאות שבחיפה.

ואולם חשוב לציין שמעצר האונייה אינו הליך פשוט כלל וכלל. כדי לעצור את האונייה יש צורך במשרד עורכי דין לתאונות בים שיש בו עורך דין שמתמחה במשפט ימי הבקיא בהליכים משפטיים לעצירת אוניות. נדיר מאוד שעורך דין רגיל לנזיקין ידע כיצד לעצור את האונייה. חשוב לציין שהזמן הוא קצר מאוד וכל שגיאה בהליך עצירת האונייה עלול לגרום נזק בלתי הפיך לתיק. אם האונייה תפליג מנמל ישראל ולא תחזור, קרוב לוודאי שלא יהיה את מי לתבוע. לפעמים אפשר אמנם לתבוע מזיק אלטרנטיבי אבל לא תמיד ניתן לעשות זאת ולא כדאי להסתכן. משרדנו מתמחה בתביעות נזיקין בים ולרבות נזקי גוף באוניות. משרדנו הוא משרד עורכי דין לתאונות בים. במשרדנו יש בן השאר עורך דין ימי שהוא שהוא  גם רב חובל ועורך דין שמתמחה בדיני ימאות , ועורך דין שמתמחה בהליכי עצירת אוניות בנמל ומתמחה לנזקי גוף. לפרטים נוספים לחץ: רב חובל ועורך דין 

יש לציין שלבית המשפט לימאות בחיפה נורמות וסדרי דין השונים מסדרי הדין הרגילים בבתי המשפט האחרים. יש לצורך כך להיעזר בעורך דין הבקיא בנורמות ובסדרי הדין שבבית המשפט הימי שבחיפה. בנוסף גם כשעוסקים בתיק נזקי הגוף שנגרמו לתובע כתוצאה מהתאונה בים או התאונה על האונייה, יש צורך להכיר את הנוהלים ולרבות את נוהלי הבטיחות באוניות. כאמור לעיל משרדנו הוא משרד עורכי דין לתאונות בים ועל כן יש במשרדנו רב חובל שהוא גם עורך דין יש למשרדנו את היכולת לנתח ולבסס את האשמה של האוניה ובעליה ובכך להצליח גם בתיק נזקי הגוף. לפרטים נוספים אפשר ללחוץ עורך דין ורב חובל

אם נפגעת בים או נפגעת בתאונת אונייה או נפצעת מספינה או בספינה כדאי לך להתייעץ איתנו התייעצות חינם וללא כל התחייבות מצידך

אנו משרד עורכי דין המתמחה בתביעות נזקי גוף מאוניות

1-800-229-444 התקשרו עכשיו!

וקבע פגישת יעוץ ראשונית!

 

תאונות פארקור

תביעות בגין נזקי גוף מתאונות פארקור

בשנים האחרונות מתפתח בישראל ספורט אקסטרים המכונה "פארקור".  
 פארקור (Parkour) הוא ספורט אתגרי שפיתחו סבסטיאן פוקן (Sébastien Foucan) ודוויד בל (David Belle) בצרפת בשנות ה-90.  את הרעיון לקחו השניים מצבא צרפת, שם השתמשו בחלק מן התרגילים לצורך אימונים ומבצעים.
העיקרון המרכזי בפארקור הוא הגעה מנקודה אחת לשנייה בצורה האסתטית והמהירה ביותר האפשרית, תוך התגברות על מכשולים בדרך, ושימוש בגוף האדם למעבר מעל מעקות וחומות. הפארקור מתמקד במהירות, באסתטיקה, במעבר יעיל, בחשיבה מהירה ובתנועה זורמת. לעתים כולל הפארקור ניתור מעל גדרות, מעבר קירות, סיבובים, קפיצה מגג לגג ועוד...
להבדיל מלא מעט ענפי אקסטרים אחרים, הפארקור, שנראה לרבים כספורט פסיכופטי לכאורה, מבוסס על פילוסופיה עמוקה, הרואה בעיר המודרנית סוג של כלא לנפש. התנועה החופשית של האדם נחסמת על פי אותה פילוסופיה, בגדרות, בכבישים, בבניינים, שמהווים מכשול אחד גדול. זהו למעשה האתגר שעומד בפני הטרייסר, כפי שמכונים אנשי הגרילה האורבנית בצרפתית (traceur) אמנות התנועה דרך מכשול.
הפארקור מזכיר לנו פעלולים שראינו בסרטים קלאסיים כגון: מטריקס, ספיידרמן, סופרמן או סרטי אומנויות לחימה. בנוסף אנו עדים לשילוב של הפארקור גם בסרטים חדשים כמו ג'יימס בונד,  בו יש סצנה מפורסמת של מרדף על מנופי בניה, סרטו של לוק בסון "ימאקאסי", הופעות חיות של טובי האומנים, כמו מדונה בשירה Jump, הפרסומת החדשה של קולה קולה Zero, ועוד.
כפי שציינו, מקור הפארקור הוא בצרפת אך מהר מאוד הוא התפשט להרבה מדינות בחו"ל. ספורט הפארקור בחו"ל הרבה יותר מפותח  מאשר בישראל. בחו"ל ישנם הרבה בתי ספר מקצועיים וקבוצות של טרייסרים מקצועיים שמבצעים פעילות עניפה.
ספורט הפארקור החל להתפתח במהירות גם בגרמניה, רוסיה, אוסטריה, אנגליה ובעוד כמה מדינות אירופאיות. בבריטניה הפארקור נקרא Urban Running או Urban Flow ומפותח מאוד בקרב קבוצה מפורסמת בשם Urban Free Flow, שמתאמנת באולמות עם מזרנים ומפתחת כללי זהירות שלא היו נהוגים בצרפת.
לפני מספר שנים, הוקם ארגון מקצועי בשם Parkour World Association שפתח סניפים במדינות רבות במטרה לקדם את הפארקור ולהפכו לספורט מוכר. באנגליה ובצרפת הטרייסרים כבר מרווחים כסף מהופעות, פרסומות טלוויזיה והשקות מוצרים, וגם מגזין מסודר בנושא כבר יצא לאור. בישראל, התארגנות של קבוצות מסודרות היא עדיין בחיתוליה ולמעט קבוצת IPT לא ידוע על התארגנות מסודרת אחרת.
אימונים בפארקור
אימוני הפארקור  חייבים להיות במסגרת מסודרת בה מועסקים מדריכי אקרובטיקה מוסמכים ומנוסים. יש לקיים את האימונים באולמות ספורט מצוידים. לפני כל אימון יש צורך בהכנה מוקדמת. ללא כללי בטיחות אלה האימונים עלולים להוביל לפגיעה גופנית. ההכנה לאימון כוללת בין השאר:

 • קבלת ייעוץ רפואי לגבי רמת הכושר ומצבו הבריאותי של המתעתד לעסוק בפארקור.
 • להגביל את העיסוק לילדים קטנים ולחייב בכל מקרה אישור בכתב מההורים לפני תחילת הפעילות.
 • למידת עקרונות הקפיצות, הגלגולים וכו'.
 • ביצוע מתיחות שרירים לפני כל אימון על מנת למנוע נזקים לשרירים כתוצאה מהאימון.
 • לבוש מתאים - חולצה ומכנסיים קלים, נעלים חזקות, בעלות סוליה מחוספסת ובולמת זעזועים, כדי למזער את הזעזוע בעת הנחיתה.

תאונות פארקור
התאונות שנגרמות כתוצאה  מספורט הפארקור נחלקות לשני סוגים:

תאונות בהן המתאמן פוגע בעובר אורח תמים:
 חשוב לזכור, שאדם רשאי לסכן את עצמו ובלבד שהוא לא מסכן אחרים. אנשים שעוסקים בספורט הזה אינם מתאבדים מדעת, אבל הם אמורים להביא בחשבון, שספורט זה עלול להסתיים בתאונה שתגרום להם נכות או חס וחלילה למוות. הקפיצות שבפארקור הן קפיצות מוות, שיכולות להביא גם למותם של עוברי אורח במקרה של נפילה. במקרים אלה יש התערבות של החוק. אם אדם נפל על אדם אחר או על רכוש, הוא עלול להיתבע, ואם שני הצדדים איבדו את חייהם אפשר יהיה לתבוע את  העיזבון של הפוגע לגבי הנזקים שגרם.
מומלץ לספורטאי פארקור, שגרם לנזקי גוף לעובר אורח, לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בנזקי גוף מתאונות, ורצוי אפילו עורך דין שהוא מתמחה בתאונות פארקור.


תאונות בהן המתאמן פוגע בעצמו
כאשר נגרמים למתאמן בפארקור נזקי גוף, יש בדרך כלל אפשרות לתבוע מס' גורמים:

 • פוליסת תאונות אישיות תלמידים - אם מדובר בילדים עד גיל 18 יש אפשרות לתבוע לפי פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים. מדובר בפוליסה שמפצה את ילדי ישראל בגין כל אירוע תאונתי. הפוליסה חלה על כל תלמידי ישראל  24 שעות ביממה, 365 יום בשנה לרבות בחו"ל.  פוליסת תאונות אישיות תלמידים מזכה בפיצוי, שמרביתו נגזר מדרגת הנכות שנותרת לילד כתוצאה מהתאונה. על כל אחוז נכות צמיתה, שנותר לילד, הוא זכאי ל- 800 $. אם לדוגמא נקבעו לו 10% נכות לצמיתות, הילד יהיה זכאי לקבל מחברת הביטוח סכום על סך 8000 $. מומלץ להיעזר לצורך תביעה זו בעורך דין לתאונות תלמידים, קרי עורך דין המתמחה בתאונות תלמידים.
 • פוליסת תאונות אישיות לספורטאים – על פי חוק הספורט, אגודות הספורט מחויבות לבטח את הספורטאים בפוליסת ביטוח תאונות אישיות על מנת שתפצה את הספורטאים על כל אירוע תאונתי שעלול להיגרם להם במסגרת הפעילות באגודת הספורט. פוליסה זו, בניגוד לפוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים, חלה על הספורטאים רק כשהם פועלים במסגרת אגודת הספורט. חשוב לציין, אם ספורטאי נפצע במסגרת אגודת הספורט הוא זכאי לתבוע גם על פי פוליסת תאונות אישות ספורטאים וגם על פי פוליסת תאונות אישיות תלמידים במקרה כזה הוא יקבל פיצוי משני גורמים על אותה תאונה!! מומלץ במקרה זה להתייעץ בעורך דין לתאונות ספורט, ועדיף עורך דין מתמחה בספורט הפארקור.
 • תביעת נזיקין כנגד מועדון הספורט – כדי להצליח בתביעה זו יש תחילה להוכיח,שמועדון הספורט התרשל וכתוצאה מרשלנותו התרחשה התאונה. הרשלנות של מועדון הספורט יכולה לבוא לידי ביטוי במספר מישורים: אם מועדון הספורט לא קיבל את אישורם של הורי הספורטאי להשתתפות בפעילות בענף הפארקור, יש בכך רשלנות. אם פעילות הפארקור לא הועברה על ידי מדריך מוסמך בעל ניסיון, יש בכך משום רשלנות. אם מועדון הספורט לא ערך הכנות מתאימות לפני האימון כפי שציינו לעיל, יש בכך משום רשלנות. יש להיעזר בעורך דין מיומן כבר בשלבים הראשונים שלאחר הפציעה. יש לוודא שהעורך דין המתמחה בתביעות נזקי גוף ובעיקר בתביעות ספורט.
 • תביעת נזיקין כנגד בית הספר / תנועת הנוער / גורם אחר – אם מדובר בילדים קטנים שנפגעו בתאונת פארקור בחצר בית הספר או בתחום תנועת הנוער בה הם משתתפים, גם אם מדובר בפעילות בזמן ההפסקה, יש אחריות למוסדות אלה. אם לדוגמא בית הספר לא פיקח על התלמידים ולא מנע את פעילות הפארקור בזמן ההפסקה, אפשר לתבוע את בית הספר בגין עוולת הרשלנות. גם כאן מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מיומן המתמחה בתביעות פארקור.

מושגי יסוד בפארקור

 • קט-פס וולט (Catpass vault) - ריצה לעבר מעקה, הנחת ידיים, מעבר הרגליים בין הידיים, נחיתה והמשך ריצה, השם תורגם ישירות מצרפתית, שמו בצרפתית Saut de Chat, קפיצת חתול, לעתים נקרא מנקי וולט (Monkey Vault)‏‏‏.
 • וולט (vault) - לקפוץ מעל או לעבור מכשול במיוחד עם שימוש של הידיים (לא בהכרח).
 • טרייסר (traceur)- טרייסר זהו אדם אשר עוסק בפארקור ומתאמן בספורט.
 • פרסיז'ן (Precision)- קפיצה מאובייקט לאובייקט עם נחיתה מדויקת.
 • קאט ליפ (Cat Leap)- צבירת תנופה לעבר קיר, קפיצה, קיפול הרגליים ותפיסת הקצה על ידי הידיים, ומצב של תלייה.
 • וולראן (WallRun)- צבירת תנופה לעבר קיר, וטיפוס מהיר בעזרת הרגליים והידיים.
 • גאפ ג'אמפ (Gap Jump)- קפיצה לנקודה ב' מנקודה א' כשיש מרווח בין שני היעדים.
 • רול (Roll)- גלגול על הקרקע שבא לאחר נחיתה, כדי להקל על הברכיים.
 • באלאנס (Balance)- הליכה על מעקה דק תוך שמירה על שיווי משקל.
 • קאט באלאנס (Cat Balance)- הליכה על מעקה דק על ארבע בשיווי משקל.
 • אנדרבאר (UnderBar)- השחלת הגוף דרך מרווח במעקה.

 

זכויות נפגעים בתאונות אופניים


זכויות נפגעי תאונות אופניים

בשנים האחרונות, בין השאר עקב העלייה במחירי הדלק, גבר השימוש באופניים בקרב אזרחי ישראל, הן ככלי תחבורה זול ונוח והן כספורט. אנו רואים בכבישי ושבילי ישראל יותר ויותר ילדים ומבוגרים שרוכבים על אופניים. חשוב לציין, הרכיבה על אופניים לעיתים גורמת לרוכבי האופניים להיפצע, ובעיקר כשמדובר בילדים. בשנים האחרונות גדל מספר הנפגעים בתאונות אופניים, ולרוכבי אופניים רבים נותרו נכויות שונות בגין הפציעה מתאונת אופניים.

  
על פי מחקר שנערך בבית החולים "אסף הרופא" ובפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב נמצאו בין השאר הממצאים הבאים:
 

 • הגיל הממוצע של הנפגעים היה כ- 11 שנים. 
 • העונה שבה התרחש המספר הגדול ביותר של פגיעות אופניים הייתה עונת הסתיו. 
 • 90% מהנפגעים בתאונות האופניים הם בנים ורק כ-10% הן בנות. 

 
הסיבות העיקריות לתאונות האופניים הן:

 • נפילה מהאופניים ללא סיבה מיוחדת.
 • נפילה מהאופניים עקב פגם בייצור שנמצא באופניים.
 • מפגע שהיה בדרך או בכביש.
 • התנגשות בין אופניים למכונית (יש לציין שתאונה כזו מהווה תאונת דרכים ועל כך ארחיב בהמשך).
 • נפילה מאופניים כתוצאה ממכונית שהבהילה את רוכב האופניים.
 • פגיעת רוכב האופניים בהולכי רגל.

 כל הרופאים וכל מומחי הבטיחות  ממליצים על חבישת קסדה, לכל מי שעושה שימוש בכלי רכב כגון: אופניים, גלגיליות, קורקינט סקטבורד רולרבליידז וכו'. 
השימוש בקסדה גם מציל חיים וגם מפחית באופן משמעותי את דרגת הנכות שנותרת לפצועים בתאונות  אופנייםהללו.
יחד עם זאת, במידה ורוכב אופניים נפגע בתאונת אופניים חשוב שידע את זכויותיו.

נפילה מאופניים ללא סיבה מיוחדת

במקרה שרוכב האופניים נפל מהאופניים ונפצע, ואין גורם חיצוני שאשם בתאונת האופניים, ניתן לתבוע את הגורמים הבאים:

 • פוליסת תאונות אישיות – כשמדובר באדם מבוגר. אם הוא לא רכש פוליסה פרטית מסוג זה, כדאי לבדוק אם פוליסה כזו נרכשה באמצעות מקום העבודה (או אוניברסיטה / מכללה בה הוא לומד). במידה והתאונה הייתה במסגרת תחרות אופניים או במסגרת פעילות אחרת של איגוד רוכבי האופניים, יש באיגוד פוליסת ביטוח תאונות אישיות וכדאי לקבל על כך פרטים מהאיגוד. במידה ויש לרוכב שנפצע פוליסת ביטוח חיים או פוליסת ביטוח מנהלים עם מרכיב נכות, קרוב לוודאי שגם תאונת האופניים מכוסה באמצעות הפוליסה ויש לדרוש לקבל עותק מהפוליסה ולבדוק. מומלץ במקרה זה להתייעץ בעורך דין לתאונות אופניים  קרי עורך דין לנזקי גוף שבקיא גם בתאונות אופניים.
 • ביטוח נפגעי תאונות - חשוב לציין שאם כתוצאה מתאונת האופניים, מפסיד רוכב האופניים (המבוגר) ימי עבודה, ואין הוא מפוצה בגין ההפסד ממקור אחר, בתנאים מסויימים, הוא זכאי לקבל פיצוי כספי מהמוסד לביטוח לאומי בענף ביטוח נפגעי תאונות. גם במקרה זה מומלץ להתיעץ תחילה בעו"ד לתאונות אופניים או בעורך דין לפציעות גוף. 
 • ביטוח תאונות אישיות תלמידים - אם רוכב האופניים שנפצע בתאונת אופניים הוא ילד בגילאים 5- 18 שנים, הוא מבוטח גם בפוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים. פוליסה זו נותנת פיצוי יומי עבור הימים שבהם הילד לא הגיע לבית הספר עקב הפציעה, וכן היא גם מעניקה פיצוי בסדר גודל של 800 $ על כל אחוז נכות שנותר לילד, כתוצאה מתאונת האופניים. אם לדוגמא דרגת הנכות שנותרה לילד הינה 10% לצמיתות, הוא יהיה זכאי לפיצוי על סך 8000 $.  גם במקרה זה כדאי להתייעץ במשרד עורכי דין לנזיקין ורצוי בעורך דין לתאונות אופניים.

בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בנזקי גוף ובעיקר בתחום נפגעי תאונות אופניים, וזאת בטרם נוקטים בצעדים כלשהם. יש להיוועץ בעורך הדין  לתאונות אופניים בהקדם ועד כמה שאפשר סמוך לאירוע התאונה.


תאונת אופניים עקב פגם בייצור האופניים

אם תאונת האופניים נגרמה כתוצאה מפגם בייצור האופניים, ניתן כמובן לתבוע את כל הגורמים שצוינו לעיל. בנוסף, ניתן לתבוע גם את בית העסק שמכר את האופניים ו/או את היבואן  של האופניים, וזאת על פי חוק האחריות למוצרים פגומים
יש לשמור על האופניים, מאחר והן מהוות הוכחה לפגם בייצור. מומלץ גם לצלם את האופניים. אם תמסרו את האופניים ליצרן/יבואן לא תוכלו להוכיח את הפגם בייצור. כמובן שיש לתעד גם את הפציעה מהאופניים ועל כן יש לצלם (הכוונה לצילום במצלמה רגילה לא צילום רנטגן) את הפציעה. חבלות חיצונית כגון פצעי שפשוף והמטומות (סימנים כחולים) נוטים להיעלם תוך מס' ימים, ואז אם הפציעה מהאופניים לא מגובה גם בתמונה, גובה הפיצוי שיפסק על ידי בית המשפט, כנגד חברת הביטוח, יורד פלאים. מומלץ להתייעץ עם עורך דין לתאונות אופניים חשוב לזכור שהייעוץ אינו עולה כסף אז מדוע לא להתייעץ?


תאונת אופניים עקב מפגע שהיה בדרך או מפגע שהיה בכביש

אם הפציעה מתאונת האופניים התרחשה כתוצאה ממפגע שהיה בדרך או בכביש, ניתן בנוסף לתביעות כאמור לעיל, לתבוע גם אם הגורם שאחראי למפגע. לדוגמא: אם היה בור בכביש, ניתן לתבוע את העירייה שהזניחה את הכביש והשאירה בו בור פעור לרווחה. יתכן שאפשר יהיה לתבוע גם את הקבלן מטעם העירייה שחפר את הבור בכביש. חברת הביטוח של העירייה קרוב לוודאי תשלם "פיצוי שמן" לרוכב אופניים כזה, אולם אך ורק בתנאי שהוא יוכל להוכיח את המפגע וגם את הנזק שנגרם לו כתוצאה מהפציעה בתאונת האופניים שוב אני מדגיש, רוכב האופניים שנפצע בתאונת אופניים חייב לתעד את הפציעות שנגרמו לו, ועל כן יש לצלם (הכוונה לצילום במצלמה רגילה לא צילום רנטגן) את הפציעה. פציעות כמו פצעי שפשוף המטומות (סימנים כחולים) נוטים להיעלם תוך מס' ימים ואז במידה והפציעה לא מגובה בתמונה, גובה הפיצוי שאמורה לשלם חברת הביטוח, יורד פלאים. כמשרד עורכי דין לנזיקין שעוסק רבות בתאונות אופניים אנו ממליצים שבתמונות יראו לא רק את האיזור הפגוע אלא גם את הפנים של רוכה האופניים שנפצע בתאונות האופניים. חברות הביטוח בשלבים מתקדמים יותר של תביעת תאונת האופניים, נוהגות לעיתים לטעון  שהפציעות הן של אדם אחר ולא של רוכב האופניים.לסיכום פיסקה זו אני מדגיש שוב שמומלץ בכל מקרה להתייעץ גם באמצעות  משרד עורכי דין לתאונות אופניים עם עורך דין לתאונות אופנים. 

התנגשות בין אופניים למכונית מהווה תאונת דרכים

כשמדובר בתאונת דרכים, יש לרוכב האופניים זכויות משופרות על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כפי שיתואר להלן:

רוכב אופניים, אשר נפגע בתאונת דרכים יגיש תביעה לחברת הביטוח, אשר ביטחה בביטוח חובה את הרכב שפגע ברוכב האופניים. חשוב לציין, כשמדובר בתאונת דרכים, אין חשיבות לשאלה מי אשם בתאונה. גם אם רוכב האופניים נסע בכביש סואן, באור אדום, בדרך בה יש תמרור של אין כניסה, נגד כיוון התנועה והוא הגורם הבלעדי לתאונה, עדיין מגיע לו לקבל כסף. מדובר בחוק סוציאלי שמפצה רק לפי גובה הנזק, ולא לוקח בחשבון את שאלת האשמה בתאונה.

במקרים של תאונת "פגע וברח", בהם זהות כלי הרכב שפגע ברוכב האופניים אינה ידועה, או במקרים בהם לנהג הרכב לא היה רישיון, או בנסיבות אחרות בהן פוליסת הביטוח אינה מכסה את השימוש שנעשה ברכב במועד התאונה, קיימת קרן שנקראת קרנית, שהינה גוף סטטוטורי אשר אמור לפצות את נפגעי תאונות דרכים. במקרה של פציעה בתאונת אופניים כתוצאה מרכב שכאמור מוכרת גם כתאונת דרכים, יש להתייעץ במשרד עורכי דין לתאונות דרכים שבקיא גם בנושא תאונות האופניים. ולבקש לשוחח שם עם עו"ד לתאונות אופניים.

נפילה מאופניים כתוצאה ממכונית שהבהילה את רוכב האופניים

אם מכונית או כלי רכב אחר מפחידים את רוכב האופניים (נניח עקב צפירה בצופר), וכתוצאה מכך מאבד רוכב האופניים את השליטה על האופניים ונפצע, מדובר בתאונת דרכים על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (וזאת גם אם לא היה מגע פיזי בין האופניים ובין המכונית). במקרה כזה, רוכב האופניים שנפצע, זכאי לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח שביטחה בפוליסת ביטוח חובה את "הרכב המבהיל" .
במידה ורוכב האופניים לא הספיק לרשום את פרטי "הרכב המבהיל" ניתן לפנות לתאגיד קרנית, ולטעון כי מדובר בעצם בתאונת פגע וברח. גם לשם כך יש להיעזר במשרד עורכי דין לתאונות דרכים ולשוחח בו עם  עו"ד לתאונות אופניים

פגיעת רוכב אופניים בהולכי רגל

חשוב לזכור, בחלק מתאונות האופניים, פוגעים רוכבי האופניים בהולכי רגל תמימים. כאשר רוכב אופניים פוגע בהולך רגל וההולך רגל נפצע, רוכב האופניים חשוף לתביעה מצד הולך הרגל, בגין הנזקי גוף שנגרמו להולך רגל בתאונה. הולך הרגל יצטרך להוכיח את רשלנותו של רוכב האופניים. אם לדוגמא, רוכב האופניים רכב על האופניים בשבילים או על מדרכות, שאינם מיועדים לאופניים בלבד, הוא נושא באחריות והוא עלול להיות מחויב לשלם עשרות אלפי שקלים ואולי אפילו מאות אלפי שקלים להולך רגל שנפצע (הסכום תלוי בין השאר בחומרת הפציעה ובשאלה האם הולך הרגל התייעץ מספיק מוקדם עם עורך דין שמתמחה בנזקי גוף). מומלץ בכל מקרה להתייעץ גם באמצעות  משרד עורכי דין לתאונות אופניים עם עורך דין לתאונות אופנים במקרה של פגיעת רוכב אופניים בהולך רגל 


חשוב!!!

במקרים כאלה מומלץ הן להולכי הרגל שנפצעו בתאונת האופניים, והן לרוכבי האופניים להיוועץ בהקדם עם עורך דין לנזיקין או בעורך דין נזקי גוף ובפרט עורך דין הבקיא בתאונות אופניים. אנו ממליצים לכל רוכב אופניים לעשות גם פוליסת ביטוח תאונות אישיות, כפי שצוין לעיל, וגם פוליסה המכסה נזקי גוף שנגרמו לצדדים שלישיים, כמו במקרה של הולך רגל שנפצע עקב תאונת האופניים.     

אם נפגעת בתאונת אופניים מומלץ שתקרא גם את הפוסטים הבאים שעשויים להיות מאוד חשובים. לשם כך לחץ על :

זכויות נפגעי תאונות דרכים 

מה עושים לאחר תאונת דרכים

זכויות נפגעים בתאונות ברחוב

זכויות נפגעי תאונות עבודה

תביעה על פי פוליסת תאונות אישיות

פוליסת ביטוח תאונות ילדים

אנו משרד עורכי דין לנזיקין וגם משרד עורכי דין לנזקי גוף שמתמחה גם בתאונות אופניים. אנו מציעים ייעוץ לכל רוכב אופניים שנפצע.

התקשר עוד היום לטלפון 1-800-229-444!  

וקבע פגישת ייעוץ ראשוני!  


זהו אמנם המאמר של מה עושים לאחר תאונת אופניים, אם אם באמת אתם רוצים לדעת מה  לעשות לאחר תאונת אופנים   כדאי מאוד לקרוא לא רק את המאמר של " מה עושים לאחר תאונת אופניים " אלא גם מאמרים נוספים בעניין זכויול נפגעי תאונות אופניים. כפי שצוינו לעיל בכל מקרה אין במאמר  מה עושים לאחר תאונת אופניים ובמאמרים האחרים באתר כדי להחליף ייעוץ ספציפי מעו"ד לתאונות אופניים ורק  עו"ד לתאונות אופניים יכול להגיד באופן בטוח מה עושים לאחר תאונת אופניים. במידה ויש סתירה בין הנאמר במאמר זה לבין הנאמר על ידי עו"ד לתאונות אופניים בייעוץ אישי, תמיד יש להעדיף את מה שנאמר על ידי עורך דין לתאונת אופניים על פני מה שכתוב במאמר. אטרקט